Охорона здоров'я та фармацевтика

Система охорони здоров'я в Україні постійно реформується ще з 1990-их років. Однак ці реформи непослідовні, вони не носять системного характеру, постійно переглядається їх стратегія, відсутні чітко поставлені цілі.

Однією з найбільш гострих проблем української медицини є хронічне недофінансування; при цьому юридичні механізми залучення небюджетних коштів не розроблені. Розвиток приватної та страхової медицини також вимагає стимулювання.

Фармацевтика в період кризи була однією з небагатьох галузей, які демонстрували зростання. Зокрема, в 2009 році обсяг ринку лікарських препаратів склав 20 млрд. грн. (Більше 2,5 млрд. дол. США), що на 31,2% більше в порівнянні з 2008 роком. Інвестиційні аналітики прогнозують, що протягом найближчих трьох-чотирьох років він буде рости мінімум на 30% в рік. Скоротився імпорт лікарських засобів, проте зріс експорт готових препаратів, збільшилися продажі і рекламні бюджети, тобто для української фармацевтики криза стала гарним поштовхом до розвитку.

Помітно активізувалися на українському фармацевтичному ринку європейські та світові виробники. Їхня стратегія - зниження цін, збільшення рекламних бюджетів, створення прямих представництв в Україні.

"ЮФ Вернер" пропонує вам в сфері охорони здоров'я та фармацевтики:

  • юридичне консультування та супровід в питаннях отримання дозволів, ліцензій для ведення господарської діяльності;
  • представництво інтересів замовників у відносинах з контролюючими органами державної влади, зокрема, Міністерством охорони здоров'я, Антимонопольним комітетом, Державною інспекцією з контролю над цінами, Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів, Держспоживстандартом та його територіальними підрозділами тощо;
  • розробка різних видів договорів, що застосовуються медичними установами та фармацевтичними компаніями у господарській діяльності, в т.ч. зовнішньоекономічних;
  • консультування та юридичний супровід установи та реорганізації підприємств;
  • представництво інтересів при врегулюванні спорів у судовому та адміністративному порядку.