Право зовнішньоекономічної діяльності

Процеси глобалізації та міжнародної економічної інтеграції сприяють виходом вітчизняних підприємств на зовнішні ринки, розширенню і поглибленню ділових контактів і співпраці між вітчизняними та іноземними компаніями.

Законодавче регулювання зовнішньоекономічної діяльності тісно і нерозривно пов'язане з міжнародним приватним правом. При проведенні зовнішньоекономічної діяльності, зокрема при укладанні договорів, вкрай важливим є отримання професійних юридичних рекомендацій щодо правильного визначення підсудності і застосовного права, а також належного формулювання відповідних договірних положень.

У сфері права зовнішньоекономічної діяльності "ЮФ Вернер" забезпечить:

 • консультування з питань структурування зовнішньоекономічних операцій, підготовки та укладення зовнішньоекономічних договорів (купівлі-продажу / постачання, ліцензійних / франчайзингових, надання послуг, виконання робіт, позики та інших), юридичний супровід переговорів з укладення зовнішньоекономічних угод;
 • консультування щодо здійснення оптимального вибору підсудності і застосовного права при формуванні відповідних положень у зовнішньоекономічних договорах;
 • консультування з юридичних питань, пов'язаних з участю країни у Світовій організації торгівлі;
 • консультування з питань здійснення іноземних інвестицій на території країни та з питань вкладення інвестицій за кордоном національними компаніями (включаючи питання сприяння та правового захисту інвестицій);
 • консультування щодо правових аспектів здійснення міжнародної електронної торгівлі (електронної комерції);
 • консультування з різних питань чинного законодавства, яке регулює ЗЕД (митне законодавство, валютне регулювання та інше);
 • консультування з питань права іноземних держав з залученням партнерів з відповідних юрисдикцій;
 • Надання консультацій з питань державного експортного контролю:
  • консультації, а також підготовка документів для реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в Державній службі експортного контролю України як суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів;
  • консультації щодо отримання дозволу на експорт (імпорт) товарів, міжнародні передачі яких підлягають експортному контролю, а також підготовка відповідних документів.

Реалізовані проекти

Реєстрація інвестицій одного з найбільших німецьких виробників сільськогосподарської техніки

Один з найбільших німецьких виробників сільськогосподарської техніки, який здійснює розвиток своєї діяльності на українському ринку, прийняв рішення здійснити реєстрацію інвестицій, здійснених ним в українську економіку. Цей намір виник у зв'язку з необхідністю забезпечення пільг і правового захисту свого бізнесу. Із запитом щодо реалізації даного проекту німецька компанія звернулася до ЮФ «Вернер і партнери».

У процесі роботи над даним проектом, а саме при оформленні майнової інвестиції, виникли певні труднощі, пов'язані з набранням чинності з1 червня 2012 нового митного кодексу. Наслідком введення в дію цього кодексу стала невідповідність між деякими налагодженими звичними схемами роботи державних органів та новими вимогами митного законодавства.

Так, у трикутнику «митниця - податкова - держадміністрація», які задіяні в процесі реєстрації інвестицій, поки ще відсутні рішення щодо нових механізмів співпраці в рамках змінених правил законодавства.

Юристами нашої фірми було здійснено повний правовий супровід проекту на всіх етапах, розроблені та запропоновані шляхи реалізації даного проекту з урахуванням нових змінених обставин і сучасних вимог закону, а також створена необхідна документація.

Результатом роботи юристів ЮФ «Вернер і партнери» стало своєчасне і успішне завершення проекту по реєстрації іноземних інвестицій.

Підготовка та перевірка для німецької компанії, що працює в сфері роздрібної електронної торгівлі, комплексу зовнішньоекономічних договорів поставок

На замовлення німецької компанії, що працює в сфері роздрібної електронної торгівлі, нами був підготовлений комплекс зовнішньоекономічних договорів з американськими, західноєвропейськими та китайськими постачальниками товарів.

Також нашими юристами було проведено ретельний аналіз діючих договорів на предмет наявності юридичних ризиків та запропоновані рекомендації щодо їх усунення.

Консультування та юридичний супровід укладення комплексу зовнішньоекономічних договорів

У рамках юридичного супроводу проекту промислового виробництва і постачання агрегатів для німецького виробника сільськогосподарської техніки нами була розроблена юридична модель з використанням офшорних юрисдикцій та підготовлено відповідний комплекс зовнішньоекономічних договорів (договорів поставки).